Z czym kojarzy Ci się Prowansja? Z ciepłym słońcem, polami lawendy i winnicą w tle? Jeśli tak, to z pewnością zakochasz się w prowansalskich meblach ogrodowych, które odmienią Twoją przestrzeń i sprawią, że będziesz czuć się w swoim ogrodzie wyjątkowo. Jakie meble warto mieć na swoim tarasie lub balkonie? Co przyda się w ogrodzie?

Wybierz piękny stół ogrodowy w prowansalskim stylu

Do podstawowych mebli, które powinny znaleźć się w każdej aranżacji ogrodu, tarasu, czy balkonu, można zaliczyć białe stoliki ogrodowe. Są lekkie, a ich kształty zostały tak przemyślane, by były też możliwie jak najdelikatniejsze. Takie metalowe stoliki ogrodowe mają liczne detale, które sprawiają, że są świetną dekoracją podkreślającą prowansalski styl. Szczególną uwagę warto zwrócić na ażurowe wykończenia, które nadają stolikom prowansalskim odpowiedniego wyrazu. Oczywiście przy stołach powinny stanąć inne metalowe meble ogrodowe w tym samym stylu. Najlepszym pomysłem jest stworzenie swojej własnej wyjątkowej kompozycji z mebli prowansalskich i dopasowanych dodatków w tym samym stylu.

Zadbaj o miejsce na kwiaty – metalowe doniczki i osłonki w prowansalskim stylu

W stylu prowansalskim ogromną rolę odgrywają kwiaty. Z tego powodu musisz je wyeksponować w taki sposób, by wzbudzały prawdziwy zachwyt. Prowansalskie meble ogrodowe mogą Ci w tym pomóc. Wybierz subtelny kwietnik w kształcie trójkątnych półek albo taki przypominający staromodny rower. To kwintesencja dobrego smaku i stylu. Taki metalowy kwietnik jest wyjątkowo uroczy i równocześnie podkreśla urok samego ogrodu. Zaznaczmy, że w stylu prowansalskim rośliny odgrywają ogromną rolę. Kiedy więc już przygotujesz swoje doniczki z lawendą, umieść je w odpowiednio dobranych kwietnikach. Modele metalowe, ażurowe i delikatne w tym wypadku na pewno będą strzałem w dziesiątkę. Możesz wykorzystać je nie tylko w ogrodzie, ale też postawić je w swoim mieszkaniu. Dzięki temu możesz korzystać z nich przez cały rok.