Meble do wnętrz w stylu eklektycznym

Styl eklektyczny to najcięższy w klasyfikacji styl urządzania wnętrz, ze względu na ogromną swobodę łączenia różnych w formie i designie elementów. Jednakże mimo to, zdobywa coraz większą popularność wśród projektantów wnętrz i nie tylko.

Wielkomiejskie wnętrza bliżej natury

Styl eklektyczny to mieszanka różnorodnych stylów, ale również w eklektycznych wnętrzach można zauważy trend bujnej roślinności. Salony, sypialnie, tym bardziej te wielkomiejskie projektowane są tak, aby być bliżej natury. Tak więc w eklektycznych wnętrzach coraz częściej stawia się na rozwiązania nawiązujące do natury takie jak buja roślinność w każdej postaci, drewniane meble, czy akcenty w zwierzęcych wzorach.

Meble łączące nowoczesność i rustykalność

Styl eklektyczny nie oznacza surowości. Wręcz przeciwnie, coraz chętniej w tej mieszance przeważają elementy typowe dla rustykalnych wnętrz, takie jak plecione dywany, czy wzorzyste koce na kanapę. Są one jednak w większości unowocześnione, tak jak same meble. We wnętrzach eklektycznych meble stanowią bowiem pewien rodzaj zrównoważenia aranżacji, bazy całego wystroju, dlatego takie meble charakteryzują się często prostotą i nowoczesnością formy.

Jakie meble do salonu w stylu eklektycznym

Urządzając wnętrze w stylu eklektycznym nie musimy martwić się o rodzaj, czy charakter mebli, wystarczy, że będą one pasować nam pod względem wizualnym, czy też funkcjonalnym. W takich aranżacjach fenomenalnie sprawdzą się klasyczne meble, jak i meble indyjskie. Jednakże są pewne meble i dodatki, na które każdy miłośnik eklektycznych wnętrz powinien zwrócić uwagę. Poniżej prezentujemy kilka z nich!

Fotel

Komoda

Krzesło Pikowane

Lustro