Gabinet w klasyczny stylu to rewelacyjny pomysł na zagospodarowanie wolnego pokoju w domu lub mieszkaniu, ale nie tylko. Odpowiednio urządzony pozwoli nie tylko na wygodną pracę z domu, ale również przechowanie książek, czy nawet przenocowanie gości. Poniżej przedstawiamy ważne aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas urządzania tradycyjnego gabinetu oraz przedstawiamy klasyczne meble do wnętrza w tym stylu.

Wytworne biurko w antycznym stylu

Biurko to podstawowy element wyposażenia każdego gabinetu. W gabinetach w klasycznym stylu świetnie sprawdzą się drewniane stylowe biurka gabinetowe o antycznej stylizacji. Co je cechuje? Przede wszystkim niezwykle wysoka jakość wykonania i precyzja detali. Postaw na eleganckie formy na smukłych nogach, aby uzyskać wytworny, klasyczny efekt! Ponadto antyczne biurka gabinetowe wyposażone są w wygodne szuflady, czy szafki do przechowywania często używanych przedmiotów, dzięki czemu praca z domu jest znacznie wygodniejsza.

Stylowe biurko gabinetowe

Biurko

Regałów nigdy za wiele – domowa biblioteczka

Klasyczny gabinet to doskonałe miejsce na stworzenie domowej biblioteczki. W zależności od wielkości pomieszczenia można zagospodarować mniej lub więcej miejsca na posiadane książki. W przypadku dużej biblioteki warto wybrać drewniany klasyczny regał z dużą ilością półek, który przepiękne wyeksponuje wszystkie posiadane dzieła. Jeśli natomiast kolekcja książek nie jest zbyt rozbudowana, to można zastosować regały posiadające zamykane szafki, które będą doskonałym miejscem do przechowywania segregatorów i dokumentów.

Regał 2 Drzwi 2 Szuflady-Dąb

Pojemna drewniana komoda na przedmioty do ukrycia

Jeśli rozmiar gabinetu na to pozwala, warto zastanowić się nad wyposażeniem w postaci komody. Pojemne szuflady oraz zamykane szafki ukryją rzeczy mniej atrakcyjne dla oka, jednocześnie pozwalając na zachowanie porządku. Drewniana komoda w klasycznym stylu z delikatnymi ręcznymi zdobieniami będzie również idealnym miejscem na wyeksponowanie dekoracji. Postawienie na niej roślinnego akcentu, zdobionej lampy, czy dekoracyjnej karafki sprawi, że wnętrze zyska niezwykłego charakteru.

Komoda

Drewniana komoda antyczna

Wyjątkowe dodatki – globobary i globusy

Klasyczne dodatki w postaci obrazów, wazonów, czy roślin to nie jedyne elementy dekoracyjne, które sprawdzą się w gabinetach. Globobary oraz globusy to doskonały sposób na urozmaicenie aranżacji klasycznego gabinetu. Dodają wytworności i szyku, nawiązując swoim wyglądem do antycznych wnętrz. Globusy i globobary stanowią zatem niezwykły element nie tylko dekoracyjny, ale również praktyczny, szczególnie w przypadku tych drugich. Globobar pomieści bowiem wszelakie trunki na specjalne okazje, jednocześnie robiąc ogromne wrażenie przy ich podawaniu.

Globobar