Meble antyczne to ponadczasowe wzornictwo, proste klasyczne formy, a przede wszystkim najwyższej jakości wykonanie, które zachwyci niejednego miłośnika wytwornego wyposażenia wnętrza. Spotykamy się z różnymi opiniami dotyczącymi mebli antycznych wśród naszych Klientów, ale jedno, o czym na pewno musimy wspomnieć, to fakt, że pasują niemal do każdego wnętrza, począwszy od tych w stylu klasycznym, a kończąc na nowoczesnych aranżacjach.

Czy antyczne meble muszą być drogie?

Cena za prawdziwe meble antyczne jest niestety dla większości ludzi ogromnym wydatkiem, który niekoniecznie mogą ponieść. Nic w tym dziwnego, gdyż zaliczane są one do wręcz zabytkowego wyposażenia, którego na rynku jest niewiele. Jednakże dla wielbicieli stylu antycznych wnętrz powstają nowoczesne wersje mebli, właśnie stylizowanych na antyczne.

Na co zwrócić uwagę decydując się na współczesne antyczne meble?

Wszystko, o czym należy pamiętać przy wyborze odpowiednich dla siebie mebli antycznych to ich jakość wykonania. Warto tutaj zwrócić uwagę na wytrzymałe gatunki drewna oraz szczegółowość detali, szczególnie w przypadku ręcznych zdobień. Solidność drewna, z jakiego został wykonany dany mebel, może być również gwarancją bezpieczeństwa. Tyczy się to przede wszystkim komód i regałów, które dzięki swojej naturalnej masie, nie przewracają się przy otwartych szufladach, jak z poniektórych znanych sklepów meblowych.

W jakich wnętrzach odnajdą się antyczne meble?

Antyczne meble świetnie sprawdzą się w salonach, sypialniach, czy jadalniach. Mogą być zastosowane w formie całego antycznego kompletu mebli, jak i jako pojedynczy detal. Jest to doskonałe rozwiązanie, chętnie zresztą stosowane, we wnętrzach przykładowo eklektycznych, ale również rustykalnych. Wszystko tak naprawdę zależy w głównej mierze od ich stylistyki oraz kolorystyki, no i oczywiście efektu, jaki chcemy uzyskać w danym pomieszczeniu.