Meble rustykalne

Wystrój wnętrz mieszkania, czy też domu wymaga odpowiedniego dopasowania mebli, które będą stanowiły znaczną część aranżacji. Warto dobrze zastanowić się, który rodzaj mebli będzie najlepiej pasował do ścian, podłóg, czy detali. Obecnie bardzo modne są meble w stylu rustykalnym, które, choć nawiązują do wiejskich klimatów, potrafią być niezwykle eleganckie i gustowne.

Jak sama nazwa wskazuje, określenie rustykalny wiąże się z czymś ludowym, mającym związek ze wsią i jej klimatami. Czy zatem tego typu meble mogą zostać wykorzystane do modernistycznych wnętrz, czy też będą pasowały tylko do urokliwych chatek na łonie natury?

Ogromną zaletą naszych czasów jest to, że „staromodne” meble i dodatki mamy dziś na wyciągnięcie ręki, a zatem nie musimy szukać ich na dziale z antykami. W Moje Delhi, sklepie z meblami rustykalnymi dostępnych jest bardzo dużo mebli, które doskonale wpiszą się w ten szablon. Są one stylizowane na typowe meble wiejskie, choć zawierają w sobie nutkę nowoczesności, dzięki czemu pasują do mieszkań, domów, wnętrz tych klasycznych i tych modernistycznych.

Charakterystyka rustykalnych mebli

Zapewne nie każdy może wyobrazić sobie, jak dokładnie wyglądają meble w stylu rustykalnym. Przede wszystkim są najczęściej wykonywane z surowego drewna, pobielane lub malowane na pastelowe kolory. Cały sekret tkwi w niedoskonałości wykończenia mebli rustykalnych. Mają one sprawiać wrażenie ponadczasowych, starych, będąc jednocześnie nowymi meblami o solidnym wykonaniu. Prześwity w farbie są naturalnym efektem, który nadaje charakteru i uwypukla strukturę drewna.

Aby meble rustykalne dobrze komponowały się we wnętrzach, warto pamiętać o złotej zasadzie, która informuje o tym, że nie należy łączyć ich z przepychem, zbędnymi kolorami, które rażą w oczy i nadmiarem dodatków, które stworzą chaos. Rustykalne komody, szafy i stoły lubią się z lekkim wykończeniem, delikatnymi dodatkami, kwiatami i ziołami, które doskonale komponują się w spójną wiejską całość.

Moje Delhi – Sklep z meblami w stylu rustykalnym

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu, w którym znajdą Państwo wyjątkowe, eleganckie meble rustykalne, które wprowadzą sielski nastrój do każdego wnętrza. Wybór jest naprawdę duży, zatem każdy znajdzie dla siebie elementy, które z łatwością dopasuje do swoich potrzeb oraz oczekiwań.