Rustykalne wnętrze to prostota i naturalność

Wnętrza rustykalne to połączenie prostoty, naturalnych materiałów oraz lekkiego „swojskiego szyku”. Nic więc dziwnego, że w wielkomiejskim świecie coraz więcej osób pragnie wprowadzić do swojego wnętrza namiastkę spokojnej wsi kojarzącej się z czasami beztroskiego dzieciństwa. W stylu rustykalnym można stworzyć całą aranżację mieszkania, czy domu, albo wprowadzić delikatne elementy rodem z polskiej, wiejskiej chaty do nowoczesnych, loftowych, czy eklektycznych wnętrz.

Jakie meble do wnętrza rustykalnego?

Tak jak już wspomnieliśmy wnętrze rustykalne to przede wszystkim prostota oraz naturalne materiały. Zatem to wnętrz w tym stylu świetnie nadają się meble drewniane w naturalnej kolorystyce oraz odcieniach bieli. Warto jednak zwrócić uwagę na ich formę. Im prościej, tym lepiej, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby przemycić w rustykalnej aranżacji meble z ręcznymi zdobieniami. Piękna drewniana biała witryna, kredens, czy też szafka pod TV w białej kolorystyce zdecydowanie nakreślą rustykalny charakter niejednego salonu! Nie można zapomnieć również o prostym drewnianym stole, przy którym zasiądą wszyscy domownicy.

Duży kredens w stylu prowansalskim

Stół

Nie zapomnij o rustykalnych dodatkach – ręcznie malowane obrazy

Rustykalne wnętrza to nie tylko meble, ale również dodatki. Plecione koce, dywan, ratanowe klosze na lampy, czy lustra w drewnianej ramie będą doskonałym elementem ozdobnym podkreślającym styl rustykalnych aranżacji. Warto także zastosować w takim wnętrzu obrazy. Postaw na ręcznie malowane obrazy olejne – pejzaże, kwiaty, martwa natura to doskonałe motywy do wnętrz rustykalnych. Obsadzone w drewnianej ramie pięknie nawiążą do stylu aranżacji, z drugiej strony powieszone bez ramy dodadzą rustykalnego akcentu w innego rodzaju wnętrzach na przykład nowoczesnych.

Obraz Rozmiar: 50x70cm

Lampion Drewniany Kpl.