W powietrzu już czuć wiosnę, a co za tym idzie, przygotowujemy się do sezonu ogrodowego! Oprócz porządków na działkach i tarasach, czy nowych zasadzeń, warto pomyśleć również nad innymi aspektami tj. wypoczynkiem i dekoracjami. Odpowiednie meble do ogrodu, czy na taras w połączeniu z dekoracjami w postaci kwietników i nie tylko, będą wyjątkowym akcentem każdej otwartej przestrzeni, pozwalająca nam odpocząć i zaczerpnąć chwilę świeżego powietrza wraz z najbliższymi osobami.

Jakie meble do ogrodu wybrać?

Wybierając meble ogrodowe, musimy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również ich wytrzymałość i jakość wykonania. Przede wszystkim należy wybierać meble do ogrodu przeznaczone do użytku zewnętrznego, czyli takie, które będą odporne na działanie czynników atmosferycznych, jak deszcz oraz wysokie różnice temperatur. Najczęściej wybieranymi meblami do ogrodu jest wyposażenie wykonane z metalu lub drewna. Są to surowce, które są nie tylko wytrzymałe, ale również przepięknie prezentują się po latach użytkowania, oczywiście przy odpowiedniej ich pielęgnacji.

Jeśli mówimy już o pielęgnacji to częstotliwość konserwacji oraz zabezpieczenia mebli ogrodowych jest również istotna. Drewno, chociaż piękne i ponadczasowe, wymaga systematycznego olejowania lub woskowania. Nie jest to zatem dobry wybór dla osób, które nie mają na to czasu, albo korzystają z ogrodu jedynie okazjonalnie. W takich przypadkach świetnie sprawdzą się metalowe meble ogrodowe, oczywiście te dobrze wykonane i pokryte wysokiej jakości farbami. Metalowe meble do ogrodu, czy na taras doskonale spełnią swoją funkcję, nie wymagają konserwacji, a po kilku sezonach można je odnowić lub całkowicie zmienić ich wygląd za pomocą specjalnych farb do metalu.

Krzesło ogrodowe z metalu LOFT

Stolik ogrodowy z metalu LOFT

 

Dekoracje do ogrodu

Jeśli mamy już wybrane meble do ogrodu, na taras lub balkon warto pomyśleć o dekoracjach. Niezależnie od posiadanej przez nas powierzchni na dworze – kwietnik, stojak na kwiaty, czy inna ogrodowa ozdoba będzie doskonałym sposobem na urozmaicenie dowolnej przestrzeni. Wśród dekoracji do ogrodu najczęściej wybierane są metalowe kwietniki na kwiaty doniczkowe, ale również ozdobne stoliczki, czy krzesła z metalu, które dzięki swojej niezwykłej formie są wyjątkowo dekoracyjne.

Kwietnik Rower