Balkon… Przez niektórych całkowicie pomijany, a przez innych dopieszczany pod każdym względem aranżacyjnym. Jak w tym roku urządzić balkon na lato, aby był modny z najnowszymi trendami 2021?

Balkon w stylu miejskiej dżungli

Miejska dżungla to hit obecnego sezonu! Postaw na roślinność w każdym tego słowa aspekcie. Rośliny balkonowe można przecież umieścić nie tylko na balustradzie, ale również parapecie, powiesić na wiszących doniczkach, czy postawić na podłodze w pięknych stylowych metalowych doniczkach. Nie zapomnij również o właściwym położeniu roślin. Dobierz ich rodzaj pod układ Twojego balkonu i mieszkania, a także Twój czas na ich pielęgnację.

Modne meble balkonowe lato 2021

Zastanawiasz się jakie meble balkonowe wybrać? Musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Po pierwsze dokładnie przemyśl, czego oczekujesz po swoim balkonie. Czy ma to być miejsce wyłącznie na relaks dla całej rodziny? A może dodatkowo miejsce pracy? Gdy odpowiesz sobie na wszystkie zadane w głowie pytania, dowiesz się, jakie funkcje ma spełniać Twój balkon.

Po drugie dokładnie zmierz powierzchnię balkonu. Jest to istotne, gdyż pozwoli dokładnie rozplanować umieszczenie poszczególnych mebli. Do podstawowych mebli balkonowych należy zestaw stołu i dwóch krzeseł, ale jeśli Twój balkon jest większych rozmiarów i możesz sobie pozwolić na nieco więcej, to śmiało zdecyduj się na siedzisko albo huśtawkę, czy nawet hamak!

Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wybrać meble balkonowe to hitem lata 2021 będą naturalne drewniane meble i metalowe meble ogrodowe w loftowym wydaniu. Połączenie minimalizmu wyposażenia, z naturalnymi kolorami drewna i czarnymi, czy białymi akcentami będzie strzałem w dziesiątkę!

Pamiętaj o dodatkach i oświetleniu!

Każda aranżacja balkonu to oprócz kwiatów i mebli balkonowych dodatki oraz co ważniejsze, oświetlenie. Wieczorową porą zdecydowanie przydadzą się lampki solarne w różnej formie. Można je zawiesić, wybrać modele do wbicia w ziemię w doniczkach, albo postawić je na parapecie. Fajnym dodatkiem będzie również element naturalnego ognia. Drewniane lampiony doskonale wkomponują się w taką przestrzeń! Latem mogą zdobić balkon, by zimą zagościć w domu, dodając aranżacji niezwykłej przytulności.