Zastanawiasz się, czy warto zastosować w swoim wnętrzu lustro? Odpowiedź brzmi tak! Lustra to już nie tylko elementy wyposażenia, umożliwiające zobaczenie swojego odbicia. Są to również funkcjonalne detale dekoracyjne, które odpowiednio zastosowane pozwolą na uzyskanie niezwykłych efektów aranżacyjnych.

Duże lustro na ścianie

Duże lustro powieszone na ścianie będzie bardzo efektowne w każdym pomieszczeniu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że powieszone w małych wnętrzach optycznie je powiększy. Takie lustro świetnie sprawdzi się np. na ścianach kontynuujących korytarz. Dzięki powieszeniu dużego lustra cały pokój będzie się w nim odbijać, a co za tym idzie optycznie stanie się dwa razy większy!

Lustra w dekoracyjnej ramie

W ówczesnych trendach aranżacji wnętrz można spotkać wielorakość zastosowań luster. Nie zmienia to jednak faktu, że lustra w dekoracyjnej ramie są doskonałym pomysłem na ozdobienie każdego pomieszczenia. Aranżacja w stylu nowoczesnym? Wybierz prostą ramę, w ciekawej odsłonie np. czarną metalową. Wnętrze rustykalne? Klasyczna, drewniana rama z delikatnymi zdobieniami będzie strzałem w dziesiątkę.

Nie bój się eksperymentować. Wkomponuj mniejsze lustra w galerię obrazów lub zdjęć powieszoną na ścianie, podkreśl atrakcyjny mebel, wieszając nad nim piękne lustro, czy połącz kilka różnych luster, tworząc z nich spójną dekorację ścienną. Kształty ram, ich kolorystyka oraz materiały, z których są wykonane, są tak różnorodne, że na pewno odnajdziesz coś inspirującego!

Lustro

Stylo lustra stojące

Lustra stojące to stylowy dodatek do wielu wnętrz. Są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również praktycznym, gdyż ich rozmiary w większości przypadków pozwalają na obejrzenie całego swojego odbicia. Z tego właśnie powodu są chętnie wybierane do sypialni, czy garderób. Lustro stojące w porównaniu do wiszących jest o tyle bardziej problematyczne, że potrzebuje więcej miejsca. Jednakże, jeśli nasz salon, przedpokój, a nawet nasza łazienka są na tyle przestronne, że zmieszczą lustro stojące, to warto je zastosować nie tylko przez wzgląd na aspekt wizualny, ale również praktyczny.

Lustro