Meble kolonialne

Obecnie istnieje wiele rodzajów mebli, które różnią się od siebie wykonaniem oraz strukturą. Można dopasować je do swoich oczekiwań, a także do wystroju wnętrz mieszkania, tworząc spójną całość. Meble, które w ostatnim czasie zyskały ogromną popularność, to tak zwane meble kolonialne, nowoczesne, choć lekko postarzane i stylizowane na wiek XIX.

Czym charakteryzują się meble w stylu kolonialnym, że dziś stają się tak chętnie wybieranym rodzajem, który pozyskał sobie wielu fanów? Jak sama nazwa wskazuje, meble kolonialne nawiązują do czasów kolonialnych i zakładania przez Wielką Brytanię kolonii w Indiach. W ten oto sposób Europa dowiedziała się o nowych, dotąd nieznanych roślinach, na przykład o drzewie różanym, czy mahoniu.

Meble w stylu kolonialnym jako symbol luksusu i elegancji

Można się domyślić, że w takim razie kolonialne meble są po prostu meblami wykonywanymi z drewna. Otóż jest to prawda, choć warto pamiętać, że do produkcji pierwotnych mebli kolonialnych wykorzystywano drewno, do którego na stałe dostępu nie mieli mieszkańcy Europy, a zatem ten rodzaj mebli stał się symbolem bogactwa i luksusu.

Styl ich wykonania można powiązać ze stylem brytyjskim oraz francuskim i indyjskim, stąd meble w stylu kolonialnym są naprawdę eleganckie i oryginalne. Bardzo często na kolonialnych krzesłach, szafach i innych elementach pojawiają się wyjątkowe wzory, typowe dla kultury azjatyckiej, które dodatkowo urozmaicają te piękne produkty.

Zalety mebli kolonialnych

Jak zostało już wcześniej wspomniane, meble w stylu kolonialnym nawiązują swoim wyglądem do okresu XIX wieku, czyli na pierwszy rzut oka przypominają antyki i są ponadczasowe. Zdobienia i inne detale sprawiają, że pasują one mimo to, również do modernistycznych wnętrz, które ożywią swoją wyjątkową formą.

Meble te są także bardzo solidne i wytrzymałe, dzięki czemu stają się inwestycją na wiele lat. Są łatwe w utrzymaniu w czystości, a co równie istotne, nie zmieniają swojej estetyki nawet po wielu latach od użytkowania.

W sklepie Moje Delhi dostępne są eleganckie, bardzo oryginalne meble w stylu kolonialnym, w tym szafy kolonialne, krzesła, komody i wiele więcej. Warto zapoznać się z asortymentem sklepu z kolonialnymi meblami, aby wybrać dla siebie te elementy, które najlepiej wpiszą się w wystrój dowolnego wnętrza.