Blog

Brak pomysłu na prezent Mikołajkowy? Dziś przedstawimy kilka pomysłów na wyjątkowy prezent do domu, który zachwyci każdego obdarowanego.

Akcesoria i dekoracje do domu to doskonały pomysł na prezent na Mikołajki. Jednak przed ich zakupem należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim radzimy, aby zawsze kierować się stylem i gustem osoby, która zostanie Ci podarowana. Dopasuj dekorację do domu, która pasuje do wystroju wnętrza odbiorcy. Dzięki temu Twój prezent nie będzie schowany głęboko w szafie, ale pięknie wyeksponowany w środku. Po drugie, warto zdecydować się na zakup praktycznej dekoracji lub dodatku do domu. Prezenty „tylko na Boże Narodzenie” są tylko na krótki czas, a nie o to w nich chodzi. Po trzecie warto postawić na minimalizm, oczywiście dotyczy to aspektu wielkości. Lepiej kupować praktyczne dekoracje i mniejsze akcesoria do domu, które można łatwo wkomponować w wystrój wnętrza.

Niewielki Mikołajkowy upominek dekoracyjny

Niewielki Mikołajkowy upominek do domu to świetny pomysł dla osób, które nie są do końca pewne, co wybrać. W przypadku prezentu od Świętego Mikołaja doskonale sprawdzą się różnego rodzaju pudełka i eleganckie szkatułki, które pozwolą uporządkować drobiazgi, a jednocześnie będą stylową ozdobą dowolne wnętrze. Dekoracyjnym upominkiem może być również zegar, budzik, np. zawieszony w powietrzu lub oprawiony w szklaną kopułę. Wybierając drobny upominek dekoracyjny, nie można zapomnieć o klasycznych pomysłach, takich jak mosiężny dziadek do orzechów czy eleganckie złote świeczniki.

Praktyczne prezenty na Mikołajki do domu!

Praktyczne prezenty na Mikołajki do domu to nie tylko naczynia, komplet ręczników czy pościel. Elegancka osłona do doniczki w kolorze złotym, czarnym lub białym, modne lustro ścienne w metalowej ramie czy nowoczesny wazon o niepowtarzalnym designie doskonale sprawdzą się do roli świątecznych prezentów.

Zastosowanie mosiężnych dekoracji do wnętrz będzie doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach zaaranżowanych w sposób klasyczny, ale także nowoczesny. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat możliwości aranżacyjnych oraz zapoznać się z najlepszymi pomysłami.

Efektowne mosiężne lustra

Wśród najlepszych pomysłów na dekorację wnętrza można wskazać zastosowanie luster, na przykład w mosiężnych obramowaniach. Mosiężne lustra doskonale sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach zaaranżowanych klasycznie, jak i nowocześnie, ponieważ są bardzo uniwersalne. Lustra dostępne są w sprzedaży w różnych rozmiarach i dzięki temu możliwe jest ich dostosowanie do specyfiki wnętrza. Szczególnie polecane są do pomieszczeń o stosunkowo małych rozmiarach, ponieważ w optyczny sposób powiększą przestrzeń oraz nadadzą jej przestronności.

Pl Lustro

Klasyczne świeczniki z mosiądzu

Kolejnym fantastycznym pomysłem na dekorację pomieszczeń w domu jest zastosowanie klasycznych świeczników z mosiądzu. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach zaaranżowanych w klasyczny sposób, ponieważ poszczególne świeczniki z mosiądzu prezentują się niezwykle elegancko. W klasycznych świecznikach można zastosować efektowne świece, które po zapaleniu nadadzą pomieszczeniu niesamowitego klimatu oraz sprawią, że będzie przytulniejsze.

Pl Świecznik

Unikatowe patery z mosiądzu

We wnętrzach o różnej stylistyce doskonale będą się prezentowały także unikatowe patery z mosiądzu, które szczególnie dobrze sprawdzą się podczas wizyt gości. Można na nich podać gościom słodkości lub owoce. Oprócz tego będą stanowiły fantastyczną formę dekoracji w klasycznie urządzonych salonach wraz z innymi elementami ozdobnymi stworzonymi z mosiądzu. Warto zastosować ten rodzaj dekoracji w swoich wnętrzach, ponieważ bez wątpienia nada im niepowtarzalnego charakteru oraz uroku.

Pl Wyrób Dekoracyjny Szkło+Mosiądz

Metaloplastyka ścienna to fantastyczny pomysł na oryginalną dekorację ścian w pomieszczeniach zaaranżowanych w różnych stylach. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z najlepszymi propozycjami ozdób.

Metalowe dekoracje ścienne w formie obrazów

Bardzo dobrym wyborem będą metalowe dekoracje ścienne w formie obrazów. Takie dekoracje umieszczane są w metalowych ramach, dzięki czemu fantastycznie się prezentują i swoim wyglądem przypominają klasyczne obrazy. Wybór dekoracji w tym stylu doskonale sprawdzi się w przypadku eleganckich pomieszczeń, które zostały klasycznie urządzone. Polecanym wyborem są roślinne dekoracje w ramkach, jednak doskonale sprawdzą się także w nich geometryczne kształty, na przykład ozdobne koła.

Dekoracja Ścienna

Roślinna dekoracja na ścianę

Fantastycznym pomysłem na zaaranżowanie wnętrza będzie także zastosowanie w nim roślinnych dekoracji na ścianę. Dekoracja na ścianę tego typu najczęściej przestawia różne kwiaty, drzewa oraz inne rośliny. Mogą one występować zarówno pojedynczo, jak i mogą być tworzone z nich fantastyczne kompozycje. Takie ozdoby bardzo dobrze będą pasowały do pomieszczeń zaaranżowanych w różnych stylach, zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym, ponieważ są bardzo uniwersalne.

Dekoracja Ścienna

Geometryczna metaloplastyka ścienna

We wnętrzach możliwe jest wykorzystanie także geometrycznej metaloplastyki ściennej, która bardzo efektownie się prezentuje. Najczęściej jest to zestawienie różnych figur geometrycznych w zróżnicowanych wariantach. Szczególną popularnością wśród klientów cieszą się kompozycje stworzone z metalowych kół o różnej wielkości. Metaloplastyka ścienna tego rodzaju najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, które zostały zaaranżowane w minimalistyczny sposób. Dzięki nim możliwe będzie podkreślenie walorów wizualnych każdego pomieszczenia.

Dekoracja Ścienna