Metaloplastyka jest dziedziną twórczości, która skupia się na wyrobie z metalu przedmiotów dekoracyjnych oraz użytkowych. Termin metaloplastyka przede wszystkim stosowany jest w sztuce współczesnej, ale nie tylko w niej znajduje swoje zastosowanie. Dzieła metaloplastyki mogą być bowiem na tyle praktyczne, jak dekoracyjne, dlatego coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w naszych domach.

Metaloplastyka to ogromna różnorodność technik kształtowania metalu. Między innymi wyróżnić tutaj można ślusarstwo artystyczne, kowalstwo artystyczne, złotnictwo i wiele innych technik, które znane są już od starożytności. Nic więc dziwnego, że w metaloplastyka daje ogromny wybór dekoracji oraz przedmiotów użytkowych, które bez problemu dopasujemy do klasycznych, nowoczesnych, prowansalskich, czy aranżacji w innym stylu.

Metaloplastyka użytkowa

Jeśli uważasz, że w metaloplastyce nie znajdziesz nic interesującego, to możesz się mocno zdziwić. Piękne metalowe wieszaki na ubrania, nowoczesne stojaki na wino, przydatne komplety kominkowe, parasolniki, czy stojaki na kwiaty to tylko nieliczne przedmioty, których wykonanie z metalu w połączeniu z efektownym, ręcznym wzornictwem daje niezwykły efekt. Dzięki różnorodności technik wykonania, czy też stylu i kolorystyki można tego rodzaju elementy zastosować niemal w każdym wnętrzu.

Stolik Kpl.2 Szt.

Taca Kpl. 2 Szt.

Metaloplastyka dekoracyjna

Metaloplastyka dekoracyjna to przede wszystkim metalowe dekoracje ścienne, które w łatwy odmienią niejedną aranżację. Spośród naszej oferty metaloplastyki ściennej można wybierać spośród różnorodnych wzorów oraz szerokiej kolorystyki poczynając od stonowanych, nawiązujących do metalu barw, jak czerń, mosiądz, srebro, a kończąc na kolorowych, pełnych energii dekoracjach ściennych.

Dekoracja Ścienna

Lustro